Tereza Balcarová

Tereza Balcarová

Jmenuji se Tereza Balcarová a narodila jsem se v Praze. Vystudovala jsem střední uměleckou školu Václava Hollara, obor: Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Ve svém studiu jsem pokračovala na Fakulte umění a architektury v Liberci, obor: Vizuální komunikace, ale v tomto oboru jsem se jak se říká nenašla a odletěla na rok do Velké Británie. Po návratu jsem se díky talentovým zkouškám dostala na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, obor: Malba, kde studuji dodnes.

Svojí uměleckou kariéru jsem zahájila výstavou v pražském klubu Friends, kde byly k vidění prevážně začátky mojí tvorby zaměřené na detaily dámského a pánského pohlaví.

Nezahálela jsem ani v cizine - výsledkem jsou účasti na výstavách v Colchesteru v galerii Slack Space a v galerii Firstsate. Poslední výstava, kterou jste mohli navštívit, byla zrealizována v příjemném prostredí kavárny Erra Café a sklidila obrovský úspěch.

Maluji zejména akrylovými barvami. Ráda experimentuji, poslední dobou mě to táhne spíše k vajíčkové tempeře. Motivy na mých obrazech často vyjadřují mé pocity, baví mě malovat lidi z mého okolí i zážitky každodenního života.

Facebook

Akce