1. 11.
sobota

Zakončení kaváren

Zakončení 15:00 Podnik

15:00 - Fotografie za zrcadlem
ukázka

15:00 - Mladé básně
Vystupují: Lucie Štěpánková, Kristýna Hlubučková, David Stringbreaker, Mikaela Rotaru, Barbora Kubantová, Jiří-Jakub Zévl, Marie Gránová, Veronika Dlesková, Jiří Ladislav Čech, Terezia Klasová. Youtube

15:00 - Král koní Hucul
Hucul, původem z Podkarpatské Rusi, je nejbližším příbuzným divokého koně evropského, Tarpana. Otec Otakar a syn Leander Leiští se o nich dozvěděli v roce 1972.

15:00 - Workshop kresby VŠUP

15:00 - Živé portrétování
Youtube

15:00 - Vyšperkovaný stánek
Pod La Mode de Bohême se skrývá tvorba Aleny Bělíkové. Tvorba je charakteristická použitím ručně vzorované a barvené kůže, jak při výrobě náhrdelníků tak při výrobě ručně šitých kabelek. Pro La Mode de Bohême platí, že co kus, to originál. Vše je ručně zpracovávané, Alena i ručně barví peří na jednotlivé kusy náhrdelníků. Nyní je v prodeji unikátní kolekce šperků pod názvem Femme Armeria. Jde o ucelenou kolekci 11ti náhrdelníků, kterou navrhla herečka a blogerka Nikol Kouklová. Inspirovala se běžnými denními situacemi, emocemi, ale inspiraci hledala například také u ročního období. Podstatná část z prodeje této kolekce jde na charitativní účely a to sice na Nadační fond Slunce svítí všem, se kterým Kouklová spolupracovala už několikrát v minulosti.

15:00 - Estetika devadesátých let

16:00 - Stará kultura Mexika dnes
Věnují se aztéckému tanci a indiánský odkaz považují za nejdůležitější prvek národní identity Mexika. Mnoho příznivců Mexicanidad se učí nahuatl, původní jazyk, který v běžné komunikaci ve větších městech prakticky vymizel, věnuje se výrobě vlastních kostýmů na tanec či jiným tradičně používaným nástrojům. Po vzoru starých Aztéků se vytvářejí novodobé calpulli, taneční rodiny, jejíž příslušníci se scházejí ke společným rituálům a tanci. Buduje se tak silný pocit sounáležitosti a hrdosti na své často zidealizované předky.

16:00 - Tisíc odstínů kávy
V šedesáti minutách projdete společně se Zuzanou Černou všechny zásadní zajímavosti o kávě. Od historie pití kávových nápojů přes to, jak káva dnes chutná a jak se připravuje, až po dlouhou cestu kávového zrna do šálku. Po přednášce bude následovat degustace káv z různých oblastí a kontinentů. Přijďte poznat, že káva nemusí být jen hořká s dávkou cukru a mléka.

17:00 - Lekce Zouk, Salsa, Bachata
Zouk [zuk] je párový kontaktní tanec, kde se člověk může opravdu přijít odreagovat po náročném dni, vypnout hlavu a jen se nechat unášet nádhernou hudbou doprovázející tento poměrně nový tanec. Youtube

18:00 - Underground Comedy

19:00 - Akustická Simona & Ludmila

19:30 - Denisa Suchanová

20:00 - Aquajazz

21:30 - Život po titulkách

22:00 - Kšandy Industry

23:30 - Black Alert

1:00 - Kinetický biomorfní útvar

1:00 - Fenomeni Paranormali

Kavárna